Tiborcz István – Válasz Online
 

A NER nemcsak intézményesen verte szét a magyar műemlékvédelmet, hanem konkrét épületeken is megmutatta, mit jelent, amikor a hatalom „a legalitás látszatával” hekkeli meg a jogállamot – mondja Bátonyi Péter műemlékvédelmi szakember a Válasz Podcastban. Két éve a Partizánban borított, vállalva a kirúgást, a pereket és a hivatali eltiltást is. Most Bátonyi Péter abban bízik, hogy emberi időn belül bíróság elé kerülnek azok az ügyek, amelyek szerinte nem egyszerű szakmai viták, hanem hivatali visszaélésekkel súlyosbított műemlékrombolások voltak.

Bővebben >>>

A NER-zsákokat százmilliárdokkal feltöltő pénzintézet egyik vezetője hitelt érdemlően igazolta lapunknak, hogy a menedzserek anno írásban elfogadták: jogszabályváltozás esetén akár át is adják az érintett magántőkealapok irányítási jogait. Amennyiben a Magyar-kormány él a lehetőséggel, az állam – átmenetileg – luxusszállodák, tőzsdei cégek és gigantikus földterületek aktív (társ)tulajdonosává válhat.

Bővebben >>>

Minden fel van jegyezve! A végtelen internet mellett ebben a véges, polcról levehető formában is összefoglaltuk az Orbán-korszakot, hogy értsük, miféle intézményesített, országcsonkítással felérő, a következő kormányok mozgásterét alapjaiban szűkítő gazdasági visszaéléseknek estünk áldozatul. Az új Válasz Offline bizonyítékgyűjtemény: 11 ezer milliárd forintnyi elterelt pénz története. Sorvezető a tisztánlátáshoz – és tükör a NER-elitnek. A bookazine már előrendelhető.

Bővebben >>>

Immár a jegybankelnök szerint is átláthatóságra van szükség a magántőkealapok ügyében. Kijelentette továbbá: a sajtó jó közelítéssel tippelte meg, hogy melyik alapnak kik a tényleges tulajdonosai. A lapunk által kiadott NER-aktákban minden feltételezett haszonhúzót néven neveztünk.

Bővebben >>>

Lapunk a NER-aktákkal tett pontot az Orbán-korszak végére. Offline kiadványunk 11 ezer milliárd forintnyi elterelt pénzről szól – és a választásokat követően immár az elszámoltatás kézikönyveként „működik” tovább. Nyilvánvaló tehát, hogy kiemelt figyelmet fordítunk majd a beígért igazságtételi folyamatra is. Elsőként például javaslatokkal élünk.

Bővebben >>>

Lapunk értesülése szerint Tiborcz István öt hónapja eladta azt a – Karmelita kolostortól néhány száz méterre fekvő – budavári műemlékházat, amelyet a miniszterelnök is használt Magyar Péter feltűnése után. A vevő egy svájcinak látszó, ám valójában a NER csúcsmenedzserének családjához köthető társaság. Egyéb részletek új offline kiadványunkban, az Orbán-korszak 50 legpiszkosabb ügyletét bemutató NER-aktákban.

Bővebben >>>

A Válasz Online két újabb csúcsingatlant azonosított Tiborcz István körénél: egy teljes, hotelfejlesztésre alkalmas palotát a Batthyány-örökmécses közelében, valamint a híres Bedő-ház üzlethelyiségét. Előbbi 2021, utóbbi 2023 óta az övék – de eddig erről nem tudhatott a nyilvánosság. Teljesen friss fejlemény viszont – a Magyar Narancs írta meg –, hogy az államtól hozzájuk került a nyitóképünkön szereplő, Zoltán utca 16. alatti épület is. Új offline kiadványunkból, a NER-aktákból kiderül: a miniszterelnök vejével rokonítható csapat ezzel már tizenegy belpesti luxusingatlannál tart – jórészt a Szabadság tér és a Duna-korzó környékén.

Bővebben >>>

Mi szükség arra, hogy a magyar olvasó kézbe vehesse az elmúlt 16 év 50 legpiszkosabb ügyletét csokorba gyűjtő friss kiadványt, a NER-aktákat?

Bővebben >>>

Az állam legrejtélyesebb befektetéseit összefogó Nemzeti Tőkeholding lapunknak küldött adatai és saját kutatásaink alapján bizton állítjuk: a kormányzat közel 1100 milliárd forintos injekciót adott titkos magántőkealapoknak. E privát kasszák száma három év alatt lényegében megduplázódott: jelenleg 206 magántőkealap működik idehaza – tetemes részük a NER-felvilág kezelésében. Úgy, hogy egyébként az Alaptörvény határozottan tiltja a tulajdonosrejtegető szervezetek közpénzhez juttatását.

Bővebben >>>

Korábban igazoltuk, hogy a központi szállodafejlesztési százmilliárdok minden ötödik-hatodik forintja a Tiborcz család közelébe gurult. Most pedig azt vettük észre, hogy az állam külsős turisztikai kommunikációs ügynökségeként működő Mediator Group Kft.-ből is „kicsavart” közel 10 milliárd forintot egy olyan részvénytársaság, amely rejtegeti tényleges haszonhúzóját, de minden egyéb adata erősen Tiborcz-gyanús. A Mediator a BDPST Csoport marketingjében is részt vett, majd a kft.-t nemrég egy Nagy Márton köreihez sorolt, állami pénzzel telepumpált magántőkealap vette magához – ezzel újabb pénzkötegekhez juttatva a titkos haszonhúzót.

Bővebben >>>

A miniszterelnök vejéhez sorolt privát alapok nonstop üzletelnek az Orbán-kabinettel. Olcsón vásárolnak, emellett kölcsönt, tőkebefektetést és ingyenpénzt kapnak, néha pedig jó áron értékesítenek ezt-azt az államnak. Ami ez utóbbit illeti: eddig csak új portékákat – irodatömböket, naperőműveket – sóztak rá a kormányra, korábban privatizált régi javakat nemigen szolgáltattak vissza a köznek. Most ez is megtörtént: az Andrássy úti volt MÁV-palotát továbbították a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemnek – vette észre a Válasz Online. Ám szó sincs jótékonyságról: 3 milliárd forintot ezen is keresett a Tiborcz-kör.

Bővebben >>>

A kormány a választásokig történelmi léptékű ingatlaneladásra készül – éppen Tiborcz belpesti vadászterületén. Árulnak több minisztériumi főhadiszállást, a teljes NAV-tömböt és az államkincstári Lechner-épületet is. A kormányfő veje pont ezen a területen aktív, de érdemi kérdésekre a vagyonáról nem hajlandó válaszolni.

Bővebben >>>

Friss pénzügyi beszámolók alapján igazoljuk, hogy a miniszterelnök veje mára a három leggazdagabb magyar közé tartozhat. A neki tulajdonított 188 milliárd forint triplája lehet a vagyona. A hozzá kötődő alapkezelőkkel ugyanis az eddigi összesítések nem számoltak, de az új beszámolók alapján most ezt megtettük.

Bővebben >>>

A Válasz Online lehetőséget kínált a kormányfő vejének, hogy tisztázza, tényleg az érdekeltségi körébe tartozik-e az a titokzatos magántőkealap, amelyet a Magyar Péter nagyváradi beszédének megzavarásával kapcsolatba hozott Viastein Kft. mögött azonosítottunk. „Nyúlkiugratós” kérdésről volt szó – ezt alighanem Tiborcz István is érzékelte. Ha igennel felelt volna, azzal újabb tíz- vagy akár százmilliárdos nagyságrendű vagyontömeget ismert volna el sajátjaként. Viszont nemet sem mondott.

Bővebben >>>

A Matolcsy-ügyi ÁSZ-jelentés publikálásának napján, március 19-én közleményt adott ki a varsói tőzsdén jegyzett GTC Group – vagyis az az ingatlanvállalat, amely a magyar jegybank alapítványi portfoliójába tartozik, de az MNB-elnökváltás ellenére a Matolcsy-kör ellenőrzése alatt maradt. A szöveg értelmében egy nappal korábban azonnali hatállyal lemondott GTC-s felügyelőbizottsági tagságáról a Tiborcz István bizalmasaként ismert Szécsényi Bálint. Az érintett a Válasz Online-nak azt mondta, nem a számvevőszéki jelentés miatt távozott ily’ hirtelen, hanem, mert megnövekedett a „hivatalos feladatai száma”.

Bővebben >>>

Hamarosan átlépi a hárommilliós nézettséget a Direkt36 A dinasztia – így született az Orbán család gazdasági birodalma című filmje, mely már most is a magyar nyelvű Youtube legsikeresebb közéleti tartalma. Hogyan változtak a korrupciós módszerek az elmúlt 30 évben? Miért éppen a Fidesz mércéi szerint ordító bűn a magántőkealapos, baráti hiteles világ? A film szerkesztőjével, Pethő Andrással és a benne közreműködő kollégánkkal, Bódis Andrással beszéljük át A dinasztia legfontosabb kérdéseit.

Bővebben >>>

A Direkt36 kisfilmjében feltűnő Széchenyi-fiúnak köszönhetően a nyilvánosság beláthatott Tiborcz István szigorúan zárt budai elitklubjába. De hogyan juthatott be, miközben róla aztán pontosan lehetett tudni, hogy nem Orbán-rajongó? Grófként nőtt fel Amerikában? Exkluzív interjú.

Bővebben >>>

A miniszterelnök vejéhez tartozó Waberer’s Csoport hatalmas logisztikai bázist fejleszt Ecser térségében – melyet 2026 első hónapjaiban fel fog vásárolni tőle a Magyar Posta. Orbán Viktor állama tehát újra bizonyítja, hogy különös felelősséget érez Orbán Ráhel családjának likviditásáért.

Bővebben >>>

Nemrég „az elmúlt 35 év legnagyobb ingatlanmutyijaként” értékeltük, hogy az állam 600 milliárd forintot fizet titokban Tiborcz Istvánnak és társainak – három irodakomplexumért. Mivel a mutyi pontos mértékét is meg akartuk határozni, szakértők segítségét kértük. Kiderült: soha, senki nem keresett még ennyi pénzt Magyarországon egyetlen ötlettel.

Bővebben >>>

Akad még egy alapkezelő, amely személyi állományát tekintve a kormányfő és Mészáros Lőrinc lojalitási zónájába sorolható, mégis minden adata titkos – csak annyit tudunk biztosan, hogy ezen a talapzaton nyugszik a Fidesz számára kulcsfontosságú Mahir-csoport és például a Valton biztonsági cég.

Bővebben >>>

A XII. kerület ősszel távozó fideszes vezetése a kerületi építési szabályzati módosításával biztosította, hogy Tiborcz István cége építési engedélyt szerezzen egy irodaházra a Mártonhegyi úti volt gyermekkórház telkén. Nagyon valószínűnek tartjuk: a Tiborcz-Orbán házaspár birodalmának céges és magánközpontja születik meg éppen a Svábhegy oldalában.

Bővebben >>>

A kormány a 600 milliárdos irodaügy után újabb iparágban segíti ki a miniszterelnök vejéhez köthető magántőkealapos csapatot. Gigantikus naperőműveket vásárol fel tőlük – a tranzakciósorozat végösszege akár 150–200 milliárd is lehet. A történelmi helyzethez történelmi indítvány dukál: javasoljuk, hogy legyen önálló Tiborcz-sor a költségvetésben!

Bővebben >>>

Egy egész metróvonal kijött volna abból a legalább 580 milliárd forintból, amit a kabinet titokban kifizet három „kis” kormányzati negyedért. A Zugló–Dürer–Kopaszi-biznisz összesen 350 ezer négyzetméternyi irodáról szól; ez kétszer akkora terület, mint a Gyurcsány-érában elképzelt kormánynegyedé, amelyet a Fidesz akkor éles kritikával illetett.

Bővebben >>>

Mostanra lett minden tiszta: a Gyurcsány-kormány bezárta, az Orbán-kabinet 2019-ben eladta, a Tiborcz István-féle üzleti kör „hazavitte”, majd most magánberuházásban lakóteleppé és irodakomplexummá formálja az érintett telkeket.

Bővebben >>>