Óriási lendülettel építkeznek továbbra is Szombathely azbeszttel szennyezett oladi városrészén, miután az elmúlt hónapokban észlelhető intézkedés nem történt a rákkeltő anyaggal kapcsolatban. A csok határideje szorítja a családokat, ezért gombamód nőnek ki a házak ott, ahol korábban az egészségügyi határérték 300-szorosát mérték. Az önkormányzatok országszerte sóoldattal kezdték locsolni a területeket, pedig a szakértők szerint ez veszélyes lehet, mert az utcákon hiába csökkenhet a szálló por mennyisége, ha a lakásokban még nőhet is a szennyezettség a ragacsos anyag révén. Politikai játszmázás része lett több mint ezer ember sorsa, elmaradt a parlament Szombathelyre kihelyezett bizottsági ülése, mert a fideszes bizottsági elnök hívta össze.
Bővebben >>>Már most közelíti a valaha mért legalacsonyabb értéket a Velencei-tó vízszintje, pedig még csak a nyár elején járunk. Idén olyan drámai helyzet állhat elő, amilyet még soha nem tapasztaltunk. Az új kormány törvényt, fenntartható vízpótlást és a tározók rekonstrukcióját ígéri, de egyik hétről a másikra nem lehet bepótolni azt, hogy hosszú évek óta nem történt semmi a tó megmentése érdekében. Ráadásul csodaszer sincs.
Bővebben >>>Fakitermelési moratóriumot és alapvető szemléletváltást ígért az új környezetvédelmi miniszter, Gajdos László. Szavai reménykedésre adnak okot, hogy megszűnik a jelenlegi állapot, amikor a hazai erdőterületek döntő többsége, még a védettség alatt álló erdők elsősorban a gazdasági célú fakitermelést szolgálják. Hogy lesz-e valódi változás, azt elsősorban a részletek szabályozása dönti majd el.
Bővebben >>>