Éles viták kezdődtek a néhai orvos-miniszter, Kásler Miklós által létrehozott Magyarságkutató Intézet jövőjéről – sőt meglepő módon a múltjáról is. Utóbbi farvizén támadássorozat indult a Mi Hazánk-közeli sajtóban az intézet korábbi vezetője, B. Szabó János történész ellen. A Magyarságkutató volt tudományos főigazgató-helyettese eddig egyszer nyilatkozott a Kásler-féle intézetnél tapasztalt viszonyokról, most vállalta, hogy podcastunkban még részletesebben beszél.
Bővebben >>>Noha a legfrissebb kutatások szerint a nemzeti tragédiát fél évezreddel ezelőtt korántsem a magyar széthúzás, egymásnak feszülés és az elit alkalmatlansága okozta, az idei megemlékezés részleges kudarca éppen a fenti okokra vezethető vissza. De leginkább Lázár Jánosék időrabló központosítására. Háttér.
Bővebben >>>A Mi Hazánk európai parlamenti képviselőjével van közös egyesülete a Magyarságkutató Intézet régi-új arcának – derült ki a Válasz Online kutakodásaiból. Június végén fordulat következett a Kásler Miklós-féle intézetnél: a másfél éve a konszolidáción dolgozó vezetést leváltották, benne a volt miniszterrel, a főigazgató Lezsák Gabriella régész lett. Már csorognak a hírek az „új” stáb első tagjairól, akik valójában régiek: a Magyarságkutató kultúrharcos korszakát fémjelző visszatérők.
Bővebben >>>