WWF Magyarország – Válasz Online
 

Fakitermelési moratóriumot és alapvető szemléletváltást ígért az új környezetvédelmi miniszter, Gajdos László. Szavai reménykedésre adnak okot, hogy megszűnik a jelenlegi állapot, amikor a hazai erdőterületek döntő többsége, még a védettség alatt álló erdők elsősorban a gazdasági célú fakitermelést szolgálják. Hogy lesz-e valódi változás, azt elsősorban a részletek szabályozása dönti majd el.

Bővebben >>>

Százévesnél idősebb tölgyest termeltek le az ország egyik legkedveltebb túraútvonala mellett a Bükkben, nem messze a világhírű Szeleta-barlangtól. Ahogy az lenni szokott, mindez jogszerűen, az üzemtervnek megfelelően történt: hiszen a hazai védett erdők döntő többsége minden további nélkül kivágható, a gazdasági célú faanyagtermelést szolgálja. Öt természetvédő szervezet most közös akcióval tiltakozott a helyzet ellen. Egy friss kutatás szerint az emberek 75 százaléka nem tartja elfogadhatónak a védett erdőkben zajló fakitermelést.

Bővebben >>>