Óriási lendülettel építkeznek továbbra is Szombathely azbeszttel szennyezett oladi városrészén, miután az elmúlt hónapokban észlelhető intézkedés nem történt a rákkeltő anyaggal kapcsolatban. A csok határideje szorítja a családokat, ezért gombamód nőnek ki a házak ott, ahol korábban az egészségügyi határérték 300-szorosát mérték. Az önkormányzatok országszerte sóoldattal kezdték locsolni a területeket, pedig a szakértők szerint ez veszélyes lehet, mert az utcákon hiába csökkenhet a szálló por mennyisége, ha a lakásokban még nőhet is a szennyezettség a ragacsos anyag révén. Politikai játszmázás része lett több mint ezer ember sorsa, elmaradt a parlament Szombathelyre kihelyezett bizottsági ülése, mert a fideszes bizottsági elnök hívta össze.
Bővebben >>>Tépelődő pünkösdi interjú Székely Jánossal, a katolikus egyház cigánypasztorációs püspökével arról, miért olyan nehéz az integráció még akkor is, amikor a többség és a kisebbség is keresztény.
Bővebben >>>