Eljutott lapunkhoz az a kizárólag zártkörű szakmai felhasználásra készített belső munkaanyag, amelyben hosszú évek óta először néz szembe a gyermekvédelem valódi helyzetével az országos szakszolgálat. Az a szerv, amelynek az elmúlt években közvetítenie kellett volna a döntéshozók felé a terepen dolgozók jelzéseit. A jelentések országszerte súlyos munkaerőhiányról, kritikus mentális állapotú gyerekekről, kilátástalan szociális körülményekről és a gyermekvédelmi intézmények túlzsúfoltságáról adnak hírt. Rávilágítanak egy-két olyan megdöbbentő összefüggésre is, amelyekről eddig nem beszélt senki.
Bővebben >>>Embertelen bánásmódot eredményezett a kormány által szított bevándorlóellenes hangulat. Minden jel arra mutat ugyanis: ez volt az oka annak, hogy gyámügy megfosztott örökbefogadó szüleitől egy kisbabát, visszautalva őt a gyermekvédelembe. A hatóságok három évig álltak ellen a házaspár gyerekért folytatott küzdelmének. A szülők végül feladták a harcot. Szívszorító történet következik.
Bővebben >>>Miközben sorra hagyják el a gyermekvédelem intézményeit a szakemberek, adott egy ember, aki bármit megtenne, hogy újra az állami gondoskodásban élő gyerekekért dolgozhasson. Őt viszont szisztematikusan távol tartják a rendszertől. Interjú Kuslits Gábor volt igazgatóval, aki teli van ötletekkel, hogy mit kellene tenni.
Bővebben >>>